2017. gada 31.jūlijs

Vairāk kā 100 līvānieši guva jaunu iedvesmu savas dzīves un veselības kvalitātes uzlabošanai

30. jūlijā biedrības “Baltā māja” telpas tika atvērtas veselības izstādei, kurā tika prezentēti 8 veselības pamatprincipi – svaigs gaiss, ūdens, uzturs, kustības, saules gaisma, atpūta, atturība un attiecības ar Dievu. Tika veiktas bezmaksas veselības pārbaudes un piedāvātas 15 dažādu veselības jomas speciālistu konsultācijas, ko izmantoja vairāk kā 100 līvānieši.

Pasākumā bez maksas tika veikta cukura un holesterīna līmeņa noteikšana, varēja noteikt savu bioloģisko vecumu, ķermeņa tauku procentus, plaušu tilpumu. Tika veikti sirds darbības un asinsspiediena mērījumi un vairāki veselības testi. Speciālisti ar katru apmeklētāju runāja par veselīgiem ēšanas paradumiem un veselīgu pārtiku, par ūdens dzeršanas un kustību nepieciešamību. Tika pārrunātas dažādu atkarību problēmas un to mazināšanas iespējas, kā arī bija iespēja saņemt masāžu plecu daļai. Par visām piedāvātajām iespējām pārbaudīt savu veselību bija liela interese, īpaši augsti pasākuma apmeklētāji novērtēja iespēju saņemt individuālas, nesteidzīgas konsultācijas pie zinošiem, iejūtīgiem speciālistiem.

Pasākumu organizēja un finansiāli atbalstīja Septītās dienas adventistu Līvānu draudze, kas būtisku lomu savā misijā atvēl “veselības kalpošanai” un popularizē veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu un attiecības ar Dievu. Pasākums notika biedrības “Baltā māja”, kas visā savā darbības laikā pievērš uzmanību sabiedrības izglītošanai un sociālo pakalpojumu sniegšanai, telpās. Pasākuma norisi atbalstīja arī biedrības „Latvijas veselības misija” un Valmieras veselības klubs „Jauns sākums”.

Kā uzsvēra veselības pasākuma – izstādes speciālisti, tad ar veselību saistītie jautājumi mūsdienās arvien vairāk saasinās un saslimstību skaits diemžēl krasi pieaug. Katra nākošā paaudze kļūst arvien vājāka un uzņēmīgāka pret slimībām un dzīves ilgums patstāvīgi saīsinās. Sabiedrību ir nepieciešams informēt, motivēt un iedrošināt domāt un darīt visu iespējamo savas un savu tuvinieku veselības saglabāšanai. Šis mērķis tika veiksmīgi īstenots un visiem apmeklētāji sniegta jauna iedvesma dzīves kvalitātes uzlabošanai.

 

 

Līga Vērdiņa,

biedrības “Baltā māja” brīvprātīgā darbiniece;

7. dienas adventistu draudzes pārstāve