Biedrība „Baltā māja”
2017. gada 26.oktobris

Šomēnes noslēdzas projekts, kas stiprināja organizācijas ilgtspēju.

31. oktobrī noslēgsies biedrības „Baltā māja” ieviestais projekts “Ja gribam, tad varam” (Projekta līguma numurs: 2017.LV/NVOF/PSA/033/01). Projekts guva atbalstu Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā „NVO fonds”. Projekta vispārējais mērķis bija sniegt atbalstu NVO organizētām aktivitātēm, kas veicina sabiedrības pilsoniskās līdzdalību un sekmē sociālās atbildības veicināšanu kopienās, atbilstoši Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” darbības virziena “Atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm” noteiktajiem mērķiem. Oktobra mēneša vidū notika divas pēdējās no projektā kopā piecām paredzētājām aktivitātēm skolēniem- interaktīvi izglītojoši pasākumi jauniešiem.

11. oktobrī projekta darba grupa un biedrības brīvprātīgie darbinieki devās uz Tiskādu vidusskolu (Rēzeknes novadā). Mūs sagaidīja sakopta skola, smaidīgi skolotāji un zinātkāri skolēni. Pasākumā runājām ar skolēniem par brīvprātīgo darbu, tā nozīmi sabiedrības pilsoniskās līdzdalības veicināšanā. Tika aplūkoti arī jautājumi par pasākumiem Latvijas simtgadi sagaidot. Pasākuma pirmajā daļā sniegto informāciju prezentācijā papildināja video sižeti. Pasākumā otrajā daļā aktīvi darboties bija iespēja pašiem skolēniem. Notika vairākas darbnīcas: radošajā darbnīcā tika izgatavots kopīgas dekors- dāvana; zināšanu darbnīcā katrs varēja pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas valsti. Ne tik labi veicās uzdevumi sagatavot teatrālas improvizācijas, jo patraucēja skolēnu nezināšana un kautrīgums. Tomēr Tiskādu vidusskolas skolēni mums parādīja labas zināšanas un mēs jutām, ka visi lepojas ar savu skolu.

Jau nākošajā dienā- 12. oktobrī nokļuvām pavisam citā Latgales pusē- Zemgales vidusskolā, kur atrodas Latvijas pašā pierobežā (Daugavpils novada Demenes pagastā). Šī skola mūs apbūra ar savu spēku, to jutām gan no skolotājiem, gan skolēniem. Mēs sapratām, ka ir tik grūti būt Latvijas patriotam, ja visapkārt dzirdi tikai runājošos krievu valodā, ja neskan Latvijas radio un mājās neviens neskatās Latvijas TV. Tomēr Mūsu bažas tika ātri vien kliedētas. Skolēni parādīja labas zināšanas un izcili sagatavoja teātra improvizācijas pēc uzdotā sižeta. Vēlam visam skolas kolektīvam panākumus un augsti turēt savas senās, vēsturiskās skolas godu.

Projekta pēdējais pasākums notiks 31. oktobrī un tā ir “NVO diena”, kad tradicionāli pulcējam kopā Līvānu novada organizāciju aktīvistus. Šogad ar savām zināšanām, kā labāk strādāt un sadarboties NVO, dalīsies eksperte Marika Rudzīte- Griķe.

Projekta “Ja gribam, tad varam” aktivitāšu ieviešana ievērojami sekmēja organizācijas darbinieku un brīvprātīgo darbinieku zināšanas, arī prasmes un iemaņas sagatavot un vadīt pasākumus. Projekta ieviešana palīdzēja organizācijas biedriem, aktīvistiem, sadarbības partneriem un apmeklētājiem būt kopā saturīgos, vērtīgos pasākumos, kuros tika gūta ne vien jauna informācija, bet tika arī plānota mūsu kopīgā nākotne. Lai turpinās viss labais – ja gribam, tad varam!

 

 

 

 

 

 

 

 Papildus informācija:

Tel. 65381707

E-pasts: baltamaja@baltamaja.lv

 

Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par informācijas saturu atbild biedrība „Baltā māja”