Projekta „Biškopības attīstība Rožupē” dalībnieku stropos sāk zumēt bites.

Sakarā ar šīs vasaras sliktajiem laika apstākļiem tikai tagad- pašā vasaras vidū, projekta „Biškopības attīstība Rožupē” dalībnieku stropos sāk zumēt bites. Jaunās bišu saimes ir izaudzētas zemnieku saimniecības „Ceļmalītes” (Smiltenes novads) sertficētajā bišu dravā. Lai veicas jaunajiem biškopjiem un lai vēl bites paspēj savākt daudz medus!

 

Kopš šī pavasara Rožupes pagasta 15 ģimenes ir iesaistījušās biedrības „Baltā māja” projektā „Biškopības attīstība Rožupē”. Projekts saņēmis atbalstu no starptautiskas organizācijas „Heifer International”, to Baltijas valstīs pārstāv Baltijas Labdarības Fonds. Ir notikušas vairākas nodarbības, kurās ir gūta gan informācija, kas ir nepieciešama katram biškopjiem, gan darbošanās notikusi praktiski. Apmācības ir vadījuši biškopis Aldis Mālnieks, biškopības biedrības koordinatore Preiļu rajonā Mārīte Vucenlazdāne un arī biedrības „Baltā māja” darbinieki.

Katra projektā iesaistījusies ģimene ir saņēmusi divus bišu stropus, katrā no tiem bišu saime. Tāpat dalībnieki ir saņēmuši arī darbarīku komplektus, augu sēklas, citus biškopības piederumus. Bišu ziemošanas nodrošināšanai jau ir iegādāts cukurs. Projekts turpināsies vēl divus gadus.

Informāciju sagatavoja
Inguna Badune,
projekta koordinatore


Image Image Image
Image Image