Projekta „Biškopības attīstība Rožupē” dalībnieki ieziemo stropus un turpina apmācības.

Projekta 2009. gada aktivitātes ir noslēgušās, projekta dalībnieki ir apguvuši jaunas zināšanas un gaida pavasari, kas nāks ar jauniem darbiem.

 

Vasaras nogalē notika vairākas praktiskas apmācības, kuras vadīja Rožupes vietējais biškopis Aldis Mālnieks. Tika praktiski apgūts gan darbs pie stropiem, gan tika vārīts sīrups, ievietoti stropos bišu aizsardzības līdzekļi. Visi 30 stropi tika ieziemoti.

Rudens pusē notika arī tikšanās ar „Heifer Project International” fonda pārstāvjiem- Latvijas koordinatori Līgu Puriņu- Purīti, Baltijas valstu koordinatoru Arunas Svitoju, citiem pārstāvjiem no Lietuvas un Igaunijas. Fonda pārstāvji apciemoja projekta dalībniekus, apskatīja iegādātos stropus, izjautāja par projekta norisi.

Vērtīgas bija apmācības, kuras vadīja Ilze Sola, Līvānu novada Lauku tīkla speciāliste. Jauki mirkļi tika kopā pavadīti Ziemassvētku laikā biedrībā „Baltā māja”. Kopīgi tika pārrunāts jau līdz šim paveiktais, plānots turpmāk projekta ietvaros darāmais, tika arī veidotas vaska sveces. Noslēgumā projekta dalībnieki kopā ar biedrības darbiniekiem un brīvprātīgajiem piedalījās atpūtas pasākumā.

Lai projekta „Biškopības attīstība Rožupē” dalībniekiem veiksmīgs nākošais gads, kurā turpināsies apmācības, tiks iegādāti jauni stropi un bišu saimes un, cerams, tiks ievākts pašu gādātas medus!

Informāciju sagatavoja:
Inguna Badune,
projekta koordinatore


Image Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image