Biedrība „Baltā māja”

2014. gada 22.jūlijs

 

Pilsētas svētkos – visi kopā.

 

 

19. jūlijā bija Līvānu pilsētas svētku kulminācijas diena. Biedrība „Baltā māja” šajos svētkos piedalījās informatīvo telti un radošajām darbnīcām, bet dienas nogalē piedalījās svētku gājienā. Šo aktivitāšu norisi atbalstīja biedrības „Baltā māja” Sorosa fonda Latvija atbalstītais projekts „Būt kopā”.

 

 

Gatavošanās līdzdalībai svētku programmā paredzētajās informatīvajās un radošajās aktivitātēs sākās jau vairākas nedēļas pirms pasākuma. Biedrības darbinieki un brīvprātīgie vispirms vienojās, kādas nodarbes tiks piedāvātas, un pēc tam sāka gatavot gan sagataves, gan domāt jautājumus par Līvānu novada vēsturi, gan gatavot uzdevumu pamatnes. Darba pietika visiem.

 

19. jūlija diena sākās ar telts uzstādīšanu, kas bija diezgan grūts komandas darba uzdevums, jo instrukcija nebija paņemta līdz. Bet tik un tā – izdevās! Tad uzstādījām savus galdus un uzdevumus un sākām gaidīt atsaucīgos līvāniešus. Uzdevumi bija sagatavoti daudz un dažādi, tie bija paredzēti dažāda vecuma un interešu cilvēkiem. Mēs piedāvājām kopīgi visiem līmēt no maziem krāsainiem gabaliņiem lielu torti savai pilsētai 88 dzimšanas dienā, mazākie bērni varēja izkrāsot mazākas tortes un kūkas. Bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas novada vēsturē, arī Latvijas ģeogrāfijā. Bija seno laiku rotaļlietas – dūcošās pogas darbnīca un citas radošas lietas. Aktīvākie darbnīcu dalībnieki saņēma „Līvānu laimīgo cepumu”, kurā iekšā iecepts vēlējums par to, ko vari izdarīt Līvānu labā.

 

Laiks radošajā darbnīcā paskrēja ātri, un sākām jau domāt par savu piedalīšanos pilsētas svētku gājienā, kurā biedrība „Baltā māja” dosies otro reizi. Liels bija mūsu prieks, ka pulcēšanās vietā tik kuplā skaitā bija sanākuši mūs brīvprātīgie, klienti, atbalstītāji un draugi. Uzģērbām baltus kreklus, piepūtām baltus balonus, pacēlām savu balto uzrakstu, un gājiens sākās. Šogad gājiens notika ļoti pacilājoša atmosfērā, skanēja draudzīgi uzmundrinājumi un likās, ka pilsēta staro laimē. Lai prieks un draugi ir kopā ar mums ikdienu!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inguna Badune