Biedrība „Baltā māja”

16. septembris 2013

Biedrības darbinieki apguva jaunas radošas prasmes pie BLPC „Upmalas” Dagdas novadā.

Šī gada 5. septembrī biedrības pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā pie BLPC „Upmalas” (Dagdas novads, Bērziņu pagasts, Porečjes ciems). Brauciens notika biedrības ieviestā projekta „Kopienu darbības veicināšana: aktīvai pilsoniskai līdzdalībai un nabadzības mazināšanai” ietvaros, kurā biedrība piedalās kā partneris. Projektu finansē „Atvērtās sabiedrības fondu Izglītības atbalsta programma”.

 

Mūsu brauciena diena bija rudenīgi krāsaina un saulaina. Tāda pati bija arī tikšanās ar BLPC „Upmalas” pārstāvjiem. Mūs laipni sagaidīja biedrības vadītāja Žanna Ļaha un vispirms izrādīja visas biedrības telpas, kurās pulcējas gan jauni, gan gados vecāki Bērziņu pagasta iedzīvotāji. Žanna pastāstīja, ka skolas vecuma bērni galvenokārt ierodas pēcpusdienās pēc mācībām un īpaši daudz bērnu nākot brīvdienās, arī vasarā.

Mūs sagaidīja biedrības čaklās rokdarbnieces un tūlīt lika pie darba- mums bija iespēja apgūt jaunus rokdarbu veidus. Īpaši mums iepatikās pīšana, izmantojot papīra lentas. Mēs iemācījāmies vairākus pīšanas veidus, ko varēsim izmantot savā biedrībā. Acis priecēja košie, īpašā tehnikā izšūtie spilventiņi, arī no krāsainām lentām gatavotās piespraudes. Mēs sajūsminājāmies par rokdarbnieču izdomu, rūpīgo darbu un ar atjautību pielietotajiem materiāliem. Biedrības rokdarbnieces bija optimisma un radošu ieceru pārpilnas, nekas neliecināja par grūto ikdienas soli tik tālajā pierobežas ciemā. Sarunas turpinājās pie tējas tases, kur varējām salīdzināt gan pīrāgu receptes, gan parunāt par sēņu un ābolu ražām. Dalījāmies arī pārdomās par jauniešiem, par to, ko ir nepieciešams nodrošināt, lai viņi nedotos kur projām.

Pirms došanās mājup apmeklējām arī Bērziņu pagasta kultūras namu un bibliotēku. Redzējām, ka tās ir gaiši izremontētas vietas, kuru zinošie un laipnie darbnieki ar prieku sagaida ikvienu, kurš vēlas uzzināt vai apgūt ko jaunu.

Mūsu diena pie draugiem no BLPC „Upmalas” bija piepildīta, mēs pateicāmies par laipno uzņemšanu. Mājupceļā uz Līvāniem mēs vēl ilgi pārrunājām par to, cik neizmērojams optimisms un spēks, cik liela vietējo cilvēku un dzimtās vietas mīlestība ir „Upmalas” ļaudīm. Redzētais arī mums deva jaunu sparu darboties „Baltajā mājā”un lika vēlreiz saprast, ka ir tik labi būt kopā ar savējiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Inguna Badune

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Inguna Badune