Biedrība „Baltā māja”
2013. gada 23. septembrī

Dienas aprūpes centra „Saulessvece” rudens aktivitātes

Biedrības “Baltā māja” Dienas aprūpes centrs “Saulessvece” turpina nodrošināt sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, sociālo prasmju attīstību, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas Līvānu pilsētas iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām.

Tā, kā septembris ir DAC dzimšanas dienas mēnesis, tad šajā mēnesī DAC telpās tika svinēta centra dzimšanas diena radošā gaisotnē. Centra darbinieki un klienti jau iepriekš gatavojoties šim pasākumam un veidoja dekoratīvas piespraudes, ko dāvināja visiem centra apmeklētājiem, draugiem, brīvprātīgajiem un aktīvistiem, kas 3.septembrī pulcējās DAC telpās un baudīja dzimšanas dienas kliņģeri.

DAC “Saulessvece” sniedza iespēju centra apmeklētājiem apgūt dekupāžas pamatus. Iepazīstot un apgūstot šo tehniku klienti veidoja dizainu dažādām lietām un dažādiem priekšmetiem. Dekupāžas tehnika DAC klientiem likās interesanta ar to, ka veicot radošo darbību nav jāmāk zīmēt, un radošais process nav neatgriezenisks. Izmantojot gatavus zīmējumus uz salvetēm un papīra Dienas aprūpes centra klientiem bija iespējams izveidot tādu kompozīciju, kāda šķiet vispiemērotākā. Bagātināti un izrotāti tika ļoti dažādi priekšmeti – vāzes, burkas, krūzes, puķu podi, pudeles u.c. priekšmeti.


Raksturojot rudens īpatnības ar DAC klientiem tika runāts par kokiem, augļiem un dārzeņiem tika runāts par dažādiem dārzeņu un augļu saglabāšanas veidiem (konservēšanu, žāvēšanu un saldēšanu). Tika organizētas dažāda veida vizuāli plastiskās nodarbībās, kuru laikā klienti veidoja koku lapu kompozīcijas. Katrā septembra mēneša nedēļā kopīgi tika spiesta un baudīta vitamīniem bagāta augļu un dārzeņu sula: ābolu-bumbieru, ābolu-burkānu, ābolu-ķirbju un ābolu-kabaču sula.


Centrs turpina aprūpēt, attīstīt un rehabilitēt Līvānu pilsētas iedzīvotājus ar īpašām vajadzībām. Apmeklētājiem tiek piedāvāts attīstīt sociālās prasmes un praktiskās iemaņas, piedalīties aktivitātēs ārā, vizuāli plastisko mākslu un ārstniecisko vingrošanu.