Biedrība „Baltā māja”
2016. gada 30. marts

 Biedrības “Baltā māja” dāvanas bērniem Lieldienu laikā

   Laiks pirms Lieldienām aizvadīts, gatavojot pavasarīgas dāvanas – biedrības “Baltā māja” teātra kopa “Mūžīgais eliksīrs” sagatavoja izglītojošu izrādi bērniem “Lieldienu brīnumu gaidot..” Ināras Ivanovas režijā, kur darbojās Lieldienu zaķis, Saules zaķis, ezis un viedā vecmāmiņa.

  Otra dāvana, ko bērniem sagādāja biedrības “Baltā māja” rokdarbnieki, tajā skaitā talantīgi un radoši cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī biedrības dienas aprūpes centra jauniešu vecāki – viņi radīja filcēta materiāla košus, personificētus piekariņus-kabatiņas, katru izveidojot kā unikālu sejiņu. Radošo nodarbību, lai apgūtu ideju, vadīja Zigrīda Korotkina. Dienas aprūpes centra jaunieši un vecāki bija ražīgi satamborējuši mazus, košus zaķēnus – piespraudītes.

  Sagādātās dāvanas Lieldienu laikā biedrības aktīvisti – teātra ļaudis un projekta vadītāji aizveda daudziem bērniem – pie bērnudārza vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem – pirmskolas izglītības iestādē ”Rūķīši”, Rožupes pamatskolā, Jaunsilavas pamatskolā, Jersikas pamatskolā. Noslēguma pasākums notika biedrībā “Baltā māja” 30. martā, kur skatītāji bija dienas aprūpes centra klienti un audzēkņi, kuri mācās Līvānu 1. vidusskolas speciālās pamatizglītības programmā izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem un Laimiņas skolā.

   Pasākumā bērni gan aktīvi minēja mīklas, gan iepazina tradīcijas, spēlēja senās latviešu rotaļas, radot un piedzīvojot kopīgu prieku un sajūsmu – to bērniem, pateicoties projektam, dāvāja interaktīvi iesaistot bērnus, radīja īstenu, radošu Lieldienu skolu, papildinātu ar humora elementiem un pavasarīgiem pārsteigumiem. Sagatavotie suvenīri bērniem un skolotājiem sagādāja īpašu sajūmu!

   Labdarības akcija biedrības “Baltā māja” īstenotā projekta „Aktīvi – zinoši –radoši” (projekta līguma Nr. PKA/2015/14) ietvaros. Projektu atbalstījis nodibinājums “Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds”. Tā mērķis ir sekmēt Līvānu novada kopienas saliedētību un dzīves kvalitātes uzlabošanos īstenojot izglītojošas un radošas iniciatīvas.

   Lieldienas sagaidītas un pavadītas un lietderīgām aktivitātēm piepildītas godam, projekts tuvojas noslēgumam, bet pavasaris un vasara vēl ir tikai uz sliekšņa, tas nesīs daudz ierosmju un radošu iniciatīvu arī nākotnē! Ar drošu un ziedošu sirdi un prātu pretī pavasarim!

 

 

Biedrība “Baltā māja”