Biedrībā “Baltā māja” veiksmīgi īstenots projekta “Kopā mācāmies dzīvot labāk”

Biedrība “Baltā māja” noslēgusi projektu “Kopā mācāmies dzīvot labāk”. Projekts tika finansēts “A/S Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”.

Šī projekta ietvaros notikušas visas plānotās aktivitātes. Plaši tika apmeklētas 5 radošās darbnīcas, ko vadīja Līga Vērdiņa – Verčinska, kurās saudzējot vidi, tika radīti smalki, sadzīvē noderīgi priekšmeti, tika izmantoti otrreizējas lietošanas materiāli: plastmasa, kartons, papīrs un citi. No lielajām plastmasas pudelēm tika radītas oriģinālas un košas putnu barotavas, kas kalpos putnu ēdinšanai un reizē būs kā izsmalcināts vides elements. Savukārt no kartona kurpju kastēm, kas citkārt vairs šķiet nekur neizmantojamas, tika radītas jaukas personīgo lietu, dažādu svarīgu sīkumu kastītes, kas ar, piemēram, smalko mežģīņu apcakojumu un rūpīgi izstrādāto dizainu pārspēja veikalos nopērkamās kastītes. Līdzīgi, šajās nodarbībās tika radītas arī mīkstās bērnu rotaļlietas, kā arī oriģināli apdarinātas pudeles, kā arī glīti sienas dekori no otrreiz izmantojamā kartona.

Visi darbi bija apskatāmi brīnišķīgā izstādē biedrības “Baltā māja” telpās, ko arī izmantoja daudzi interesenti, tā bija neparasta izstāde, jo īpaši tādēļ, ka tā atgādināja, ka mēs katrs, kurš patērējam, varam gudri rīkoties ar to, kas paliek pāri, tas vienmēr ir iespējams, tikai izdomu, tikai apņēmību un labu nodomu, tas vienmēr palīdz veidot mūsu vidi vēl draudzīgāku.

Īpašu atsaucību un sajūsmu izraisīja arī prakstiskās nodarbības “Veselīga un ekonomiska virtuve”, kad prasmīgā Ināra Liepiņa katru tikšanās reizi pārsteidza ikvienu atnākušo par izcilām receptēm, kas pagatavojamas no viegli pieejamiem produktiem, dārzeņiem, graudaugiem un citiem, kas padara tos jo īpaši pielāgojamus ekonomiskai virtuvei.

Tāpat draudzību, attīstību un mākslas izjūtu un kopīgu prieku veicināja biedrības “Baltā māja” Dienas aprūpes centra klientu, organizācijas darbinieku un brīvprātīgo darbinieku iestudētā izrāde “Mūsu īpašais draugs” pēc Matīsa Grietēna pasakas “Draudzība” notīviem. Gan izrādes dalībnieki un skatītāji atzina, ka šī ir viena no vislabākākajām Dienas aprūpes centra iestudētajām izrādēm. Un to apstiprināja arī biedrības darbinieki, kuri arī paši bija iejutušies lomās, tāds milzums sirsnības, prieka, pūļu un kopīga darba, gan mācoties lugas tekstu, gan arī darinot izrādei nepieciešamās dekorācijas un tērpus – tas viss vainagojās ar vairākām izrādēm, gan tepat “Baltajā mājā”, gan arī ciemos pie draugiem Jēkabpils, gan Preiļu Dienas aprūpes centriem. Sajūsma un gandarījums – tie ir raksturojošie vārdi, kas runā par izrādes tapšanas gaitu, pašu izrādīšanas brīdi un par visu projektu kopumā.

Biedrība “Baltā māja” ir pateicīga par iespēju īstenot šo projektu, kas deva iespēju tik daudziem Līvānu novada iedzīvotājiem piedalīties, iegūt noderīgas zināšanas, būt sociāli aktīviem, radīt, lai saprastu, lai īstenotu idejas un būtu kopā. PALDIES VISIEM!