Pateicoties organizācijas “Giving for Latvia” ziedojumam tiek dažādotas biedrības “Baltā māja” radošās aktivitātes

Biedrība “Baltā māja” 2018. gadā pieteicās “Giving for Latvia” projektu konkursa ziedojumam. Mūsu projekts tika atbalstīts un ar tā atbalstu tika iegādātas dažādas iekārtas un materiāli. Galvenokārt tie tiek izmantoti biedrības Dienas centra personām ar garīgās attīstības traucējumiem darbības dažādošanai.

Vispirms tika apgūts darbs ar figūrzāģi, ar kura palīdzību mazākos gabalos tika sagriezts finiera saplāksnis. Gabaliņi tika slīpēti, krāsoti, tad uz tiem uzlīmēja sausos ziedus vai smilgas, tad darbiņus nolakoja. Tika darināti arī dekoratīvi koka darbi ar iededzināšanas metodi. Gandarījums bija ne tikai Dienas aprūpes centra klientiem, bet arī sniedza prieku kā dāvanas organizācijas viesiem un sadarbības partneriem kā pašu gatavots suvenīrs.

Dienas aprūpes centra jaunietes jau ir apguvušas darbu ar adāmmašīnu Addi Express un ar projektā iegādāto dziju ir uzadījušas pirmos darbiņus – šalles un roku aproces. Ir iecerēti arī citi izstrādājumi. Adāmmašīnu apgūs arī rokdarbu pulciņa dalībnieces. Dienas centra klienti darbojas arī pie aušanas stellēm. Pašlaik tiek austi nelieli dekori, bet padomā ir arī radīt sarežģītākus darbus pēc konkrētiem zīmējumiem. Pašlaik vēl pilnībā nav apgūts darbs ar aušanas rāmi Tiina, uz tā iecerēts veidot lielākus kopdarbus. Tāpat arī tumšajā rudens un ziemas laikā notiks darbs ar stellēm pērļošanai Kimiyu.

Projekta atbalsts palīdz Dienas aprūpes centra klientiem un citiem biedrības apmeklētājiem attīstīt savas radošās spējas, daudzveidīgāk un kvalitatīvāk pavadīt laiku radošajās aktivitātēs. Iespējams, ka pateicoties jaunajām iekārtām un materiāliem taps radošie darbi, lai turpinātos organizācijas tradīcija – ikgadējās labdarības akcijas.

Visas projektā iegādātās iekārtas un materiāli tiek izmatotas biedrības darbības un aktivitāšu dažādošanai. Organizācijas un tās klientu un apmeklētāju vārdā pateicos par Giving for Latvia par sniegto atbalstu.

 

 

 

Ar cieņu,

Inguna Badune,

biedrības direktore