Gandarījums par labdarības izrādi.

Biedrība “Baltā māja” ievieš projektu “Labākai šodienai un rītdienai” (līguma Nr.7.5./LVM/20/11). Projekts finansēts “A/S „Latvijas valsts meži” atbalsta sociālās palīdzības veicināšanai” programmas ietvaros. Projektu administrē nodibinājums „Fonds „Ziedot.lv”. Projekta īstenošanas periods ir no 02.03.2020 līdz 30.11.2020. Rudens mēnešos projekta aktivitātes turpinās.

Visu projekta norises periodu 1 reizi mēnesī notiek motivācijas nodarbības, ko vada psiholoģe Sarmīte Jaševa. Nodarbībā, kas notika 9. septembrī dalībnieki guva savai ikdienai noderīgu informāciju, dalījās ar savu pieredzi un zīmēja savus krāsainos laimes putnus Nākošā motivācijas nodarbība notiks pirmdien, 5. oktobrī plkst. 10.00.

Līgas Vērdiņas- Verčinskas vadītās ārstnieciskās vingrošanas nodarbības “Sev un Tev” notiek ik otrdienu. Šīs nodarbības ietver individuālo vingrošanu, arī vingrošana pāros un dalībnieki apgūst arī pašmasāžas pamatus. Aicinām pievienoties nodarbībām otrdienās plkst.10.00.

Pats galvenais pasākums septembra mēnesī bija labdarības pasākums “Kopā labāk”, kurā skatītājiem bija iespēja noskatīties teātra izrādi “Mūsu pasaka par Sarkangalvīti”. Izrādes aktieri bija biedrības “Baltā māja” Dienas aprūpes centra klienti, biedrības darbinieki un organizācijas brīvprātīgie darbinieki. Pirmizrāde notika biedrībā “Baltā māja” 4. septembrī, pēc tam sekoja izrādes arī Preiļos, Jēkabpilī, Daugavpilī un atkal Līvānos 24.septembrī. Noslēdzošā labdarības izrāde par godu Starptautiskajai Senioru dienai notiks 6. oktobrī Līvānu slimnīcā.

Mūsu stāsts par Sarkangalvīti ir mūsdienīgs, tas parāda ne vien senās pasakas notikumus, bet arī stāsta par situācijām, kas palīdz labāk izprast un pieņemt dažādību. To parāda Gliemezis, kas ir apmierināts, kaut arī ir ļoti lēns; Lāču mamma, kas nemaz neuztraucas par saviem liekajiem kilogramiem; Mušas, kuras ir pašapzinīgas un izpalīdzīgas, Vāverēns, kurš centīgi un aizrautīgi mācās. Visneatbilstošākais visiem stereotipiem mūsu izrādē ir Vilks, kurš dziļi dvēselē ir dzejnieks un romantiķis. Sirsnīgajā un jautrajā izrādē piedalās vairāk nekā 20 dalībnieki un katrs savu lomu spēlē no visas sirds. Teātra izrādes skan daudz jautras mūzikas, ir joki. Sadejo gan aktieri, gan skatītāji un dejo arī zīmētās lelles aiz aizslietņa skatuves dziļumā.

Sirsnīgs paldies visiem izrādes dalībniekiem! Mēģinājumos pavadītais ilgais laiks ir nesis brīnišķīgu rezultātu. Gandarījums par paveikto mūsu aktieriem un prieks par redzēto – atsaucīgajiem skatītājiem.

Aicinām piedalīties projekta pasākumos, sekot informācijai par projekta aktivitātēm biedrības “Baltā māja” mājas lapā www.baltamaja.lv un informācijas stendos Līvānu pilsētā. Atnāc un uzzini arī par citām iespējām lietderīgi un interesanti pavadīt laiku biedrībā “Baltā māja”!