Dienas aprūpes centram jau 16!

8. septembrī biedrībā “Baltā māja” notika dzimšanas dienas svinības – mūsu Dienas aprūpes centram palika 16 gadi! Kā pavēstīja svētku vadītāja Pepija Garzeķe ( sociālā darbiniece Ilze Ancāne):” Šie 16 gadi ir gluži kā tortes pildījums – šur tur kā salda glazūra, šur tur arī kā rūgtāks zaptes pikucītis.”

Kopā pavadītie gadi dienas centra klientiem, viņu vecākiem un biedrības darbiniekiem ir paskrējuši nemanot. Kas tik viss nav noticis pa šiem gadiem – kopā ir cītīgi apgūtas jaunas zināšanas, jaunas sociālās prasmes, kopā sportots, braukts ekskursijās, tāpat arī ir bijusi aktīva līdzdarbošanās biedrības “‘Baltā māja” ieviesto projektu aktivitātēs. Plecu pie pleca piedzīvots gan prieks, gan pārvarētas bailes un bēdas. Visi kopā teicām paldies, ka pateicoties Līvānu novada domes atbalstam un ilggadējai sadarbībai ar biedrību “Baltā māja”, ir nodrošināta šī lieliskā un nepieciešamā iespēja, ik dienas būt kopā.

Šogad dzimšanas dienā Dienas aprūpes centra jauniešus sveikt bija ieradušies draugi no Turku dramatiskā teātra kolektīva “MasKas” ar izrādi “Smilšu kaste”. Izrāde bija koša un humora pārpilna. Liels paldies par iespēju atcerēties savu bērnību! Bija interesanti, ka vienu no lomām – mazo Vikiņu, spēlēja mūsu aprūpētāja Viktorija Trabša.

Pasākuma gaitā ar lielu sajūsmu tika skatīta DAC audzēkņu iestudētā video spēlfilma filma “ Emīla versija”, kas tapusi pirms daudziem gadiem. Tā rosināja gan atmiņas, gan jaunus sapņus un ieceres.

Katrs DAC audzēknis un arī katrs svinību ciemiņš par piemiņu no pasākuma saņēma audzēkņu gatavotās grāmatzīmes un košus balonus. Tas bija patiesi brīnišķīgs kopa būšanas un atpūtas brīdis. Kā teica Pepija “ Tā nu gan bija riktīgi lustīga ballīte!” Sirsnīgs, jo sirsnīgs paldies pašmāju sponsoram firmai “Daugulis & Partneri” par dāvāto gardo svētku kliņģeri!

 

Ilze Ancāne,

biedrības “Baltā māja” sociālā darbiniece