Biedrība „Baltā māja”
2015. gada 29. jūnijs

Biedrības „Baltā māja” vasaras saulgriežu radošie darbi jūnijā

Turpinās biedrības projekta „Atbalsts biedrības „Baltā māja” darbībai līdzdalības demokrātijas stiprināšanai Latgales reģionā” (projekta līguma numurs: 2012.EEZ/DAP/MAC/152) ieviešana. Projekts tika uzsākts 2013. gadā un turpināsies līdz 2015. gada nogalei. Projekta realizācija sniedz regulāru atbalstu biedrības aktivitāšu nodrošināšanai un tās darbinieku zināšanu stiprināšanai. Projekts ir atbalstīts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammā „Nevalstisko organizāciju darbības atbalsta programma”.

Jūnijs un vasaras saulgrieži ar garākajām dienām un īsākajām naktīm biedrības aktīvistus aicināja dabā, pīt vainagus, vākt zāļu tējas, uzkrāt spēku, smelties sauli, iedvesmu visam turpmākajam gadam. Patiesi, jūnijs dabā dāvāja viskošāko zaļumu, ziedēšanu un visstiprāko enerģiju. Jūnijā biedrībā turpinājās sportiskās aktivitātes gan senioriem, gan jaunākās paaudzes vingrotājiem kopā ar Viktoriju Mihailovu. Īpaši sarosījušies jūnijā bija Dienas aprūpes centra jaunieši.

Tā biedrības „Baltā māja” Dienas aprūpes centrs nerimtīgi turpina savu darbu un meklē aizvien jaunas radošas, praktiskas tehnikas un pieejamus materiālus darbā ar cilvēkiem, kuriem ir īpašas vajadzības. Jūnija mēnesī klienti apguva jaunu mākslas darbu tehniku – pīšanu no avīzēm. Dienas centrā no avīzēm tika izgatavoti grozi, dekoratīvas kastītes, trauciņi un rezultāts vēlreiz apliecināja to, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām spēj izgatavot kvalitatīvus, estētiski pievilcīgus darbiņus, kuriem ir praktisks pielietojams mūsu ikdienā. Ar skolotāju un aprūpētāju palīdzību Dienas aprūpes centra klienti gatavojās arī Līgo un Jāņu dienai. Šajos svētkos klienti saviem mīļajiem sarūpēja pašdarinātus pārsteigumus – dekoratīvas Jāņu zāļu vāzes. Pēc svētkiem tika pārrunāts kopā pavadītais laiks un radošā darbošanās, ikviens no jauniešiem atzina, ka tuvinieki bija patiesi pārsteigti un iepriecināti par jaukajiem pašdarinātajiem suvenīriem.

Šajā mēnesī Dienas centra darbinieki īpašu uzmanību vērsa uz ārpustelpu aktivitātēm, lai klienti pēc iespējas vairāk izbaudītu sauli, dabu un svaigo gaisu. Kaut arī jūnija mēnesis nebija īpaši bagāts ar sauli un siltumu, taču mums izdevās notvert tos īstos mirkļus un organizēt pārgājienu ārpus pilsētas teritorijas, orientēšanos pilsētvidē un, kaut arī lietus laikā, tomēr piedalīties Turku pagasta sporta svētku rīkotajās aktivitātēs.

Darbīgi sagaidīt Jāņus biedrības ļaudīm palīdzēja arī iespēja līdzdarboties fonda Ziedot.lv atbalstītā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” nodarbēs. Sevišķi interesanta bija nodarbība mājturības skolotājas Maijas Kulakovas vadībā, kurā tika cepti pīrāgi, gatavotas 3 dažādas aukstās zupas un, protams, vārīts siers. Pasākuma svētku gaisotni kuplināja sadziedāšanās kopā ar jauniešu ansambli.

Vasaras sajūta, prieks, iekšēja ziedēšana un darbs biedrībā „Baltā māja” turpinās. Tematiski, izglītojoši, radoši un vasarīgi pasākumi un dažādas aktivitātes ir plānotas arī jūlijā. Biedrība „Baltā māja” ikvienam vēl patīkamu atpūtu dabā, dvēseli spirdzinošu dzīvesprieku un radošu iedvesmu jauniem mērķiem un iecerēm! Līgo, Līgo!

 

 

Papildus informācija:
Tel. 65381707
E-pasts: baltamaja@baltamaja.lv

 

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija
www.sif.lv  www.eeagrants.lv  www.eeagrants.org

 Šī informācija mājaslapai ir izdota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par informācijas mājaslapā saturu atbild biedrība „Baltā māja”.