Biedrība „Baltā māja”
2015. gada 26.jūnijs

Biedrība „Baltā māja” veiksmīgi īsteno projektu „Sociālās palīdzības sniegšana” Līvānos

Biedrība „Baltā māja” kopš marta mēneša ievieš projektu „Sociālās palīdzības sniegšana” ieviešanu. Projekts guvis atbalstu fonda „Ziedot” projektu konkursā, kas tika organizēts sadarbībā ar A/S „Latvijas meži”. Biedrība ir viena no 85 organizācijām Latvijā, kuras ir saņēmušas atbalstu savām aktivitātēm.

Projektā paredzētās aktivitātes izvēlētas ar mērķi mazināt iedzīvotāju depresīvo noskaņojumu. Projektā aktivitātes notiks regulāri vienu vai vairākas reizes mēnesī, veicinās dalībnieku socializāciju un iemācīs dalībniekiem noderīgus paradumus un iemaņas. Viena no regulāri notiekošajām aktivitātēm ir ārstnieciskā vingrošana. Par daļu projekta finansējuma biedrības „Baltā māja” veselīga dzīvesveida atbalstītājiem – vingrotājiem maijā ir iegādātas 15 vingrošanas lentas, kas vingrošanas procesā sniedz papildus slodzi muskuļiem, turklāt, tiek dažādots vingrošanas laiks. Līdztekus klasiskajai, ārstnieciskajai vingrošanai un meditācijai šobrīd vingrotāji apgūst un ir pateicīgi pielietot šīs lentes un, kā atzīst netradicionālās medicīnas speciāliste Viktorija Mihailova, pielietojot šīs lentas, tās pārsteidzoši ātri sniedz uzlabojumu muskuļu tonusam, tāpat vingrošana kopumā uzlabo organisma aizsargspējas pret slimībām, tā spēj atjaunot un dziedināt pat ieilgušas muskuļu un organisma problēmas.

Pateicoties fonda „Ziedot.lv“ projekta finansējumam notiek arī izglītojošas vai praktiskas nodarbības speciālistu vadībā. Maija mēnesī notika divas tikšanās ar psihoterepeiti Ingu Reinfeldi, kura vadīja dejas terapijas nodarbības. Tālāk – 2. jūnijā Līvānu novada trūcīgo ģimeņu pārstāvjiem bija iespēja izpausties radoši un darboties praktiski kopā ar skolotāju Daigu Vilcāni. Tika izgatavotas bērna attīstību veicinošas rotaļlietas no dabas materiāliem. Vecākus jo sevišķi ieinteresēja mazuļu pirkstiņu motoriku attīstošo koka pērlīšu rotaļlietu veidošana, kā arī jauko grabuļu veidošana no kartona caurulītēm un makaroniem. Rotaļlietas ir drošas, radītas no bērna veselībai draudzīgiem materiāliem. Šīs rotaļlietas iepriecināja un gandarīja klātesošos mazuļus un vecākos, kas ikdienā tik bieži nenododas rokdarbiem, radīja patiesu aizrautību un radīšanas prieku.

Savukārt 18. jūnijā, vasaras saulgriežu priekšvakarā biedrībā viesojās mājturības skolotāja, ekonomiskas un zaļas domāšanas pārstāve, veselīga uztura zinātāja Maija Kulakova. Pasākumu apmeklēja ļoti daudz interesentu, tai skaitā Līvānu seniori, cilvēki ar īpašām vajadzībām, māmiņas, kas rūpējas par savu ģimenes locekļu veselīgu uzturu un jaunieši. Tikšanās laikā Maija Kulakova iesaistīja visus klātesošos radošās virtuves aktivitātēs, kopīgi cepot īpašus Līgo pīrādziņus ar sātīgiem zaļumu pildījumiem, dalībnieki jo sevišķi atzinīgi izteicās par 3 dažādām pagatavotajām aukstajām zupām, kas vasaras periodā ir īpaši iecienītas, jo ir ļoti garšīgas un vienkārši pagatavojamas. Un „Gandrīz ideālas maltītes kopā ar Maiju Kulakovu” pasākuma finālā vadītāja visus cienāja ar tikko sieto dzelteno sieru. Protams, visi dalībnieki saņēma ēdienu receptes un arī atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem saistībā ar virtuves darbiem un veselīgu ēdienu pagatavošanu. Pasākumu muzikāli papildināja un Jāņus liriski ieskandināja meiteņu vokālais ansamblis Daces Pinupes muzikālajā pavadījumā. Šī tikšanās radīja patiesu gandarījumu un prieku tā apmeklētājiem kopīgi līdzdarbojoties.

Biedrība „Baltā māja” un Līvānu novada iedzīvotāji, kuri piedalās projekta ietvaros notiekošajos pasākumos, ir pateicīgi ziedotājiem un fondam „Ziedot.lv“ par iespēju kopā darboties un iemācīties ko noderīgu savai ikdienai. Projekta aktivitātes turpinās. Nākošās nodarbības jau jūlija mēnesī. Aicinām piedalīties!