Biedrība „Baltā māja”
2016. gada 11. decembris

Notikusi noslēdzošā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” aktivitāte Līvānos. 

   Biedrība  2016. gada 1. martā uzsāka  projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” ieviešanu. Biedrības “Baltā māja” projekts  tika atbalstīts fonda „Ziedot” projektu konkursā, kas  tika organizēts sadarbībā ar A/S „Latvijas meži”. 

    Projektā visu tā ieviešanas laiku notikuši  dažādi pasākumi, kuru  dalībnieki bija  no Līvānu nabadzības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām – cilvēki ar invaliditāti, bezdarbnieki, seniori, maznodrošinātās ģimenes. Projekta aktivitātes palīdzēja  projekta dalībniekiem gūt jaunas zināšanas un prasmes, kas  palīdzēs uzlabot savu ikdienu arī pēc  projekta noslēguma.  

   Lielākās   projekta  aktivitāšu daļas  dalībnieki bija biedrības Dienas centra klienti -cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, un citas personas ar invaliditāti. 16 vizuālās mākslas nodarbībās skolotājas Līgas Vērdiņas vadībā, tika apgūtas dažādas mākslas tehnikas.  No jaunrades darbiem tika izveidota  izstāde, kuru atklāja 4.  novembrī. Izstādē tika prezentēta arī projekta informatīvā atklātne, kuras izveidē  tika izmantots Ivara Bikaunieka zīmējums.  Vasaras nogalē Dienas aprūpes centra klienti, viņu vecāki un darbinieki devās  pieredzes apmaiņas braucienā uz Siguldu, kur apmeklēja biedrību “Cerību spārni”, no kuras varēja mācīties daudz noderīgu zināšanu un radošu ierosmju.

   Projektā notikušas visas 6 paredzētas  izglītojošas nodarbības. Ar savām zināšanām dalījās speciālisti: dārzniece Sandra Ozola, publicists Māris Antonevičs, laikraksta redaktore Tamāra Elste, skolotāja Maija Kulakova, mediķe Iraīda Glušņonoka. Īpašu atsaucību guva arī projektā notikušās radošas darbnīcas. Pirmajā tapa krāsaini ziedi no otrreiz izmantojamām plastmasas pudelēm,  otrajā notika darbi virtuvē – tika cepti gardi sklandrauši un spiestas veselīgas sulas. 

   Nupat, 2.decembrī biedrībā “Baltā māja” notika noslēdzošā aktivitāte –  Ziemasvēku rotājumu darbnīca. Visi dalībnieki ar pacilātu noskaņu darināja unikālus Ziemassvētku rotājumus no   MAKARONIEM! Tapa patiešām ļoti skaisti un neparasti Ziemassvētku rotājumi. Katrs no tiem, tikai viens un īpašs un katrs atspoguļoja tā veidotāja noskaņu, sagaidot svētkus. Rotājumi kā burvīgas Ziemassvētku zvaigznes, ne tikai skaisti rotās eglītes mājās, bet arī izkārtotas biedrības zālē, iepriecinās ikvienu apmeklētāju. Pasākuma noslēgumā čaklie rokdarbnieki tika cienāti ar veselīgu zāļu tēju un smaržīgām piparkūkām. Paldies visiem “Baltās mājas” rūķīšiem! 

   Iesaistīšanās projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” aktivitātēs palīdzēja tā  dalībniekiem uzzināt daudz ko noderīgu, arī vēlāk savā ikdienā izmantojamu. Atzinīgi vārdi tika teikti  visiem speciālistiem, tagad tikai jāizmanto to padomi un ieteikumi.  Projekts- tas ir iespēja satikties arī ar saviem līdzcilvēkiem, iepazīties un sadraudzēties, kas ir  tik svarīgi gan svētkos, gan ikdienā. Lai mums visiem labi klājas!

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Inguna Badune