Biedrība „Baltā māja”

2014. gada 5.jūnijs

Pasākumā „Būt kopā”- radošas, krāsainas un garšīgas aktivitātes.

4. jūnijā Jersikas pamatskolā notika pasākums – kopienas diena „Būt kopā”. Pasākums bija viena no biedrības „Baltā māja” Sorosa fonda Latvija atbalstītā projekta „Būt kopā” aktivitātēm.

 Pasākuma dalībnieki bija Jersikas pamatskolas skolotāji un skolēni, arī skolēnu vecāki un pagasta vietējie iedzīvotāji. Kopā aktīvi darbojās dažādu paaudžu pārstāvji. Zēni kopā ar Mājturības skolotāju Raimondu Tūmiņu atjaunoja un krāsoja koka solus skolas teritorijā. Mājturības kabinetā skolotājas Olgas Vucenlazdānes vadībā tapa gardas plātsmaizes un pīrādziņi. Tika un sētas stādītas puķes dobēs visapkārt skolai. Šajos darbos kopā ar skolas darbiniekiem čakli iesaistījās arī skolas direktore Inese Jaunušāne. Visi pasākuma dalībnieki pēc strādāšanas turpināja radoši darboties dekupāžas un labo vēlējumu darbnīcās, kuras vadīja biedrības „Baltā māja” darbinieces Kristīne Jaundzema un Elīna Jermacāne. Draudzīgām sarunām rosināja sociālā darbiniece Modrīte Pinupe. Saulainā diena un skaistā skolas apkārtne labvēlīgi iespaidoja visus dalībniekus – visi darbi raiti padevās un gaisā virmoja prieks par paveikto.

 Pasākums noslēdzās ar kopīgu pikniku pie skolas dīķa, kurā ziedēja daudz baltās ūdensrozes, kuram blakus pastaigājās stārķis un saulē gozējās melni balta kaķenīte. Pēc darbošanās pašu izceptie pīrāgi un rabarberu plātsmaizes likās īpaši gardas. Dalībnieki pateicās arī skolas pavārītēm, kuras bija izvārījušas sātīgu zupu. Visi pasākuma „Būt kopā” dalībnieki atzina, ka ir tik labi kopā ar savējiem gan kopā pastrādāt, gan atpūsties. Lai turpinās darbīgas un saulainas dienas Jersikā!

Informāciju sagatavoja:

Inguna Badune