Biedrība “Baltā māja” priecājas, ka 2023. gada aprīļa nogalē notika ceļotāju kluba dalībnieku un citu interesentu atkal satikšanās ar Annu Kārkli. Pasākuma vadītāja, kas ir ilggadēja folkloras kopas “Ceiruleits” vadītāja un aizrautīga ceļotāja, dalījās iespaidos un atmiņās par savu un citu atraktīvo Līvānu tūristu divu nedēļu garo ceļojumu pa Vjetnamas ziemeļu reģionu. Pati ceļojuma organizatore atzīst, ka Vjetnama kā galamērķis tika izvēlēta tās skaistās dabas un dziļi iesakņojušos tautas tradīciju dēļ.

Ceļojuma laikā tika apmeklēta Vjetnamas galvaspilsēta Hanoja, kurā apskatīts senais Literatūras templis, kas kādreiz kalpojis kā universitāte, Atdotā zobena ezers ar ko saistāma vairākus gadsimtus sena leģenda, kā arī Vjetnamas komunisma līdera Hošimina mauzolejs. Apmeklējot Halongas līci, kas ir slavens ar vairāk kā 3000 kaļķakmens salām, pārsteidzoša izrādījās ne tikai brīnumainā dabas ainava, bet arī laivotāju airēšanas metode – tur to veic ar kājām nevis rokām.

Klātesošajos īpašu interesi raisīja ūdens leļļu teātra māksla, kas notiek virs vidukļa dziļa ūdens baseina. Tās aizsākumi meklējami 11. gadsimtā, kad rīsu audzētāji šo mākslas formu izmantoja, lai atveidotu sadzīves ainas.

Ceļotājiem bija iespēja ielūkoties vairākos Vjetnamas kulturālajos aspektos – rīsu lauki, tējas plantācijas, pērļu audzētava, zīda ražotne, kobru audzētava. A. Kārkle atzina, ka tūrisma jomā Vjetnama ir draudzīga, vietēji ir gatavi veikt demonstrācijas tūristiem, lai tie gūtu dziļāku priekšstatu par specifiskiem kultūras elementiem.

Jāatzīmē arī Vjetnamas kulinārā daudzveidība – tā ir gan augļu paradīze, gan arī vieta, kur nobaudīt varžu, suņu un pat čūsku gaļu. Viena no neparastākajām ceļotāju maltītēm bija kobras gaļa. Klausītājus pārsteidza arī īpašā kafijas pagatavošanas metode – Vjetnamā to tradicionāli dzer kopā ar olas dzeltenumu.

Pasākuma laikā biedrībā “Baltā māja” klātesošie varēja baudīt lotosa un zaļo tēju, tradicionālos uz rīsu bāzes pagatavotus saldumus, kā arī apskatīt suvenīrus – naudas zīmes, rotaslietas un rokdarbus. Prezentāciju papildināja bagātīga foto un video kolekcija, kas pasākuma apmeklējumiem sniedza ieskatu Vjetnamas krāšņajos dabas skatos un kultūras tradīcijās.

Pateicamies Annai Kārklei par izsmeļošo un iedvesmojošo stāstījumu! Lai izdevušies turpmākie ceļojumi un uz tikšanos nākamreiz!

Pasākuma dalībniece

Lāsma Tolstika