Biedrība “Zaļā brīvība” projekta Zero waste city (Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem) ietvaros piešķīrusi grantu projektu pieteikumu konkursā “Līvāni Tīri. Labi.” iesniegtajam biedrības “Baltā māja” projektam “Šoreiz- tekstila otrā dzīve” (Līguma Nr. TL2023/05.4) ar mērķi informēt un izglītot pilsētas iedzīvotājus, par iespējām pārdomāti un jēgpilni izmantot nolietoto tekstila, samazināt radīto atkritumu daudzumu un veicināt atkritumu šķirošanu pārstrādei.

Projekta tematika saistīta ar dažādu tekstila izstrādājumu otrreizēju izmantošanu. Nešķirotajos atkritumos ik gadu nonāk vairāk kā 26 tūkstoši tonnu tekstila atkritumi (biedrības “European Environment Mission” pētījums). Privātpersonām Līvānos tikai pavisam ir pieejama iespēja atbrīvoties no nevajadzīga apģērba vai citiem tekstila izstrādājumu un apģērbu vākšanas konteinerā, kas atrodas pie Multifunkcionālā jauniešu iniciatīvu centra Kvartāls”. Šajā konteinerā ir paredzēts ievietot tikai tekstila izstrādājumus, kurus vēl ir iespējams izmantot citām personām. Savukārt tekstila izstrādājumus, kurus vairs nav iespējams tālāk izmantot bez pārveidošanas, nav kur nodot. Tieši tāpēc mūsu projekta mērķis ir parādīt, kā iespējams pārveidot un izmantot tālāk pavisam nolietotus tekstila izstrādājumus.

Projekts “Šoreiz – tekstila otrā dzīve” piedāvā iespēju pārvērst vairs nederīgus auduma izstrādājumus radošos darbos. Notiks 3radošās darbnīcas un projekta noslēgumā – tajās tapušo radošo darbu izstāde. Katra pasākumu ievadā tiks sniegta informācija par jēgpilnu resursu izmantošanu, par atkritumu šķirošanu, par bezatkritumu dzīves principu ievērošanu. Radošajās darbnīcās tiks izmantoti nolietoti tekstila izstrādājumi, ko izmantos dekoru, svētku rotājumu, rotas lietu, dekoratīvu telpisku dekoru un citu noderīgu lietu izgatavošanā. Visas darbnīcas vadīs zinoši speciālisti.

Pirmā radošā darbnīca notiks ceturtdien, 15. jūnijā plkst.10:00 biedrības “Baltā māja” telpās, adrese: Stacijas iela 2, Līvānos. Aicinām piedalīties!

Aktivitāte tiek īstenota ar iniciatīvas Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem atbalstu, kuru Latvijā īsteno pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Zaļā Brīvība” pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālajam atbalstam. Materiāls atspoguļo projekta “Šoreiz- tekstila otrā dzīve” īstenotāja – biedrības “Baltā māja” viedokli.