2023. gada 28.novembrī notika projekta “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijas sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs” (līguma Nr.6.3.1.4.i.0/1/23/A/SIF/020)preses conference.

Preses konferences dalībnieki runāja par sociālajām problēmām, kas rodas līdz ar sabiedrības novecošanos, ar to saistītajām problēmām, par to, kā mazināt sabiedrības novecošanās sekas. Trešās paaudzes universitātes jeb The University third Age (U3A) ir viena no Latvijas rīcības atslēgām.

Preses konferenci atklāja un vadīja Agita Pleiko, Vidusdaugavas NVO centrs valdes priekšsēdētāja, projekta vadītāja. Kā pirmā ar savu pieredzi par tēmu “Senioru izglītība Eiropā un Latvijā” dalījās Iveta Cīrule, Liepājas Universitātes asociētā profesore, projekta vadošā eksperte.

Tālāk sekoja projekta partneru – biedrību ”Latvijas senioru kopienu apvienība” (Rīga),”Kuldīgas Senioru skola”, ”Ikšķiles senioru skola” un “Baltā māja” (Līvāni), pārstāvju informācija par viņu pārstāvēto organizāciju darbībām, kuras ir saistītas ar senioriem, ar viņu mūžizglītību un iespējami ilgu dzīves kvalitātes saglabāšanu.

Noslēgumā Tatjana Azamatova, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante, projekta vadošā eksperte pastāstīja par neseno projekta dalībnieku pieredzes apmaiņas pasākumā Vroclavā un Krakovā gūto informāciju par Trešās paaudzes universitātēm Polijā.

Pasākuma foto apskatāmi: https://www.baltamaja.lv/foto-galerija/#FlaGallery_sc2_46-46